Rekreačné chalupy

Ubytovanie v pokojnom prostredí len 2,5 km od celoročného termálneho kúpaliska AQUAPARK TATRALANDIA.

Chcem vedieť viac
kupacia drevena kada ubytovanie liptov Kúpacia kaďa + 50 €
Samostatné chalupy Apartmánová chalupa
Online Rezervácia

AquaparkyUbytovanie - Chalupy Liptov

Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia je najväčší celoročný vodný areál zábavy a relaxu na Slovensku. Leží v nádhernej scenérii hôr pri severnom brehu priehrady Liptovská Mara s výhľadom na Západné a Nízke Tatry. Je vzdialený len 2 km od Liptovského Mikuláša ľahko dostupný zo všetkých hlavných dopravných ťahov. Na návštevníkov Aquaparku Tatralandia čaká 14 bazénov - z toho 9 celoročných so zdraviu prospešnou termálnou vodou (3 kryté), s teplotou vody 24-39 °C, s množstvom vodných atrakcií: plavecké dráhy, vodná lezecká stena, vodné postele, masážne sedenia, vodný hríbik, chŕliče, vyvieračky, vodné prúdy, vodná hojdačka, vodný volejbal a basketbal. Skvelú zábavu Vám zaručí aj 30 tobogánových dráh a vodných šmýkačiek. K dispozícii je množstvo športovísk, adrenalínových atrakcií a samozrejme nezabúda sa ani na najmenších. Súčasťou areálu aquaparku je Tropical Paradise, kúsok karibského tropického raja s priemernou teplotou 30°C a s originálnou tropickou flórou, Ostrov pirátov z Karibiku, jedinečný tropický komplex s bazénmi a výhľadom na Tatry, Wellness paradise, Keltský saunový svet, komplex 17 parných, vodných a masážnych kúpeľov, sáun a procedúr.

Aquapark Tatralandia Liptovský Miluláš

Vodný park Bešeňová

Vodný park Bešeňová vznikol pri horúcich prameňoch liečivých vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov prostredníctvom vrtu o teplote 60 °C. V areáli ktory je otvorený celoročne sa nachádza 13 vonkajších a 3 vnútorné bazény, 9 tobogánov, vitálny svet a aj relax centrum. Termálna voda pôsobí blahodárne predovšetkým na pohybové ústrojenstvo, urologické problémy, dýchacie ústrojenstvo a má priaznivé kozmetické účinky. Celkový priaznivý vplyv na organizmus sa prejavuje hlavne po opakovaných návštevách. Vodný park Bešeňová ponúka po celý rok okrem kúpania aj rôzne druhy masáží a wellness služieb, príjemné posedenie v reštauráciách a baroch priamo pri bazénoch.

vodný termálny park Bešeňová

Liptovska Mara

Liptovská Mara je umelá vodná nádrž s vodnou elektrárňou v strednom Liptove pomenovaná podľa zaniknutej obce ktorú v roku 1975 zaplavili. V lete je to centrum turistického ruchu na Liptove. Najlepšiu pláž na kúpanie nájdete v Autocampingu Liptovský Trnovec. Môžete tu využiť ponuku člnkovania, vodných byciklov, vodných skútrov, windsurfingu, jachtingu alebo plážového volejbalu. Z pláže tiež štartuje niekoľko lodí na okružnú plavbu po Liptovskej Mare. K tomu samozrejme stravovanie vo viacerých bufetoch a tiež aj veľa atrakcií pre najmenších.

vodná nádrž liptovská mara liptov

Aqua-Vital Lúčky

Aqua-Vital park je súčasťou areálu kúpelov Lúčky. Tieto kúpele nájdete za obcou s rovnakým názvom - Lúčky. Aqua-Vital park je otvorený celoročne. Návštevníkom je v ňom k dispozícii vonkajší bazén s teplotou 28°C - 33°C s rozličnými atrakciami ako vodná lavica so vzduchovou masážou, vodopád, chrliče, protiprúd, hojdací záliv, podhladinového osvetlenie, vonkajší sedací bazén s liečivou minerálnou vodou teplou 36°C - 38°C, vnútorný liečivý minerálny bazén s teplotou vody 32°C a 35°C, vitálny svet kde na návštevníkov čaká fínska sauna, mentolová sauna a rímsky parný kúpeľ, kde sa využívajú účinky prírodných silíc, kneippov kúpeľ na nohy, masážne turbosprchy, ľadové vedro a tepidárium. Výhodou Aqua-Vital parku je podstatne nižšia cena oproti väčším aquaparkom. Ako bonus si môžete po ceste do Aqua-Vital parku pozrieť nádherný vodopád priamo v obci Lúčky.

Aqua-Vital vodný park Lúčky

Termálne kúpalisko Liptovský Ján

Termalne kúpalisko - Termal Raj sa nachádza na konci obci Liptovský Ján na travertínových návršiach s termálnými a minerálnymi prameňmi. Pôvodné kúpele vznikli už v 19 storočí. Termálna voda v bazénoch je mineralizovaná, hydrouhličitanovo-síranová, silne uhličitá, vápenato-horečnatá, hypotonická a má teplotu 29°C. Je charakteristická svojím sírovodíkovým zápachom. Je vhodná na liečenie porúch látkovej výmeny, žalúdočných a črevných chorôb, ochorení žlčníka a pečene, problémov s krvným tlakom, alergických ochorení. V areáli kúpaliska nájdete veľký plavecký bazén, kľudový sedací bazén a pre najmenších detský bazén. Samozrejmosťou je aj ihrisko pre plážový volejbal a rôzne druhy občerstvenia.

atrakcie liptov nizke tatry
LyžovanieJaskyneTuristikaAtrakcieReštaurácie
Shares:
logo nas partner
logo nas partner fline
logo nas partner
logo bankomatove karty
Top Top