Rekreačné chalupy

Ubytovanie v pokojnom prostredí len 2,5 km od celoročného termálneho kúpaliska AQUAPARK TATRALANDIA.

Chcem vedieť viac
kupacia drevena kada ubytovanie liptov Kúpacia kaďa + 50 €
Samostatné chalupy Apartmánová chalupa
Online Rezervácia

AtrakcieUbytovanie - Chalupy Liptov

Zoo kontakt

Zoo kontakt sa nachádza pri vyhladávanom Liptovskom Aquaparku Tatralandia pri Liptovskom Mikuláši. Uvidíte v nej viac ako 400 zvierat od bežných druhov až po exotické. Tieto zvieratká sa narodili v ľudskej opatere a bez človeka by v prírode neboli schopné prežiť. Vaše deti budú nadšené, keďže tu môžu zvieratá nielen vidieť, ale sa s nimi aj pohrať, nakŕmiť ich, alebo si s nimi spraviť peknú fotku.

Zoo kontakt liptov

Bobová dráha

Bobová dráha pre priaznivcov adrenalínového športu. Ak ste priaznivci týchto športov vaša dovolenka na Liptove sa preto bez nej nemôže zaobísť. Horská bobová dráha FUN PARK Žiarce je situovaná v obľúbenej Demänovskej doline, konkrétne v liptovskej obci Pavčina Lehota. Nejde len o prvú postavenú dráhu v oblasti Liptov, ale aj vôbec prvú dráhu tohto typu na Slovensku. Celková dĺžka dráhy je 1000 m a ide o najstrmšiu dráhu na našom území, s celkovým prevý­šením 120 metrov. Maximálna rýchlosť, ktorú je možné dosiahnuť je obmedzená na 45 km/hod. Sami si jednoduchým pohybom páky smerom k sebe (brzdíte) alebo od seba (zrýchľujete) určujete, či ju dosiahnete alebo nie.

Bobová dráha liptov

Hurricane Factory

Hurricane Factory Tatralandia je jedinečná adrenalínová atrakcia, v ktorej môžete zažiť pocit voľného pádu ako napríklad pri zoskoku z lietadla alebo útesu, ale aj pocitu strachu a nevoľnosti z výšky. Zalietať si tu v presklenom tuneli pod dohľadom odborného inštruktora môžu nielen dospelí, ale aj deti a to už od 5 rokov. Je to proste zábava pre celú rodinu. Hurricane Factory sa nachádza hneď vedľa areálu Aquapark Tatralandia a jej vysokú budovu určite neprehliadnete.

Hurricane Factory liptov

Monaco Grand Prix

Motokáry - Monaco Grand Prix. Či už ste fanúšik motoristického športu, alebo si chcete zajazdiť na motokáre prvýkrát v živote, neváhajte. K dispozícii sú Vám motokáry značky Subaru s výkonom 7 koní a pre deti s výkonom 5 koní. Samozrejmosťou je aj bar s posedením, kde sa môžete medzi jednotlivými jazdami občerstviť. Hala je situovaná pri obci Závažná Poruba cca 3km od nedalekého Liptovského Mikulaśa.

cart Monaco Grand Prix liptov

Dom hore nohami

Dom, ktorý je neobvyklý a zároveň zaujímavý tým, že je postavený doslova naopak – strechou dole. Je presnou replikou klasického domu, takže nechýba kuchyňa, obývačka, kúpelňa a dokonca ani psia búda. Je možné ho navštíviť nielen zvonka, ale aj zvnútra. Hneď vedľa domu sa nachádza Heliport Liptov, kde si môžete objednať aj absolvovať výlet vrtulníkom a pozrieť si náš nadherný región Liptov z vtáčej perspektívy.

atrakcie liptov Dom hore nohami

Mini Slovensko

Areál parku Mini Slovensko je vybudovaný pri hotely Ďumbier v Liptovskom Jáne tesne pred vstupom do Jánskej doliny. Na Slovensku máme veľké množstvo kultúrnych pamiatok a historických budov. A práve tu niektoré z nich nájdete pekne na jednom mieste. Samozrejme nie v originálnej veľkosti, ale v podobe modelov v mierke 1:25. Uvidíte tu napríklad modely Levočskej radnice, Bojnického zámku, Hradu Strečno a mnohých ďalších pamiatok. V parku sa tiež nachádza záhradná železnica. Modely sú budované so silným dôrazom pre detail a ich počet sa každým rokom zväčšuje.

Mini Slovensko Liptovský Ján

Galéria Ilusia

Galéria Ilusia je fascinujúci svet optických klamov, ktoré podkopú dôveru v Tvoje zmysly. Prečítať si noviny na vrchole mrakodrapu, pohladkať slona, prejsť sa krajinou lega alebo si zatelefonovať na dne bazéna… toto a ešte omnoho viac ponúka ILUSIA. Umenie optických ilúzií a 3D malieb Ti jednoducho vyrazí dych. V galérii ILUSIA nebudeš veriť vlastným očiam. Nič nie je v skutočnosti také, ako to na prvý pohľad vyzerá! Galériu Ilusia nájdete priamo v Liptovskom Mikuláši.

Galéria Ilusia Liptovsky mikulas

Laser aréna

Zažite laserovú prestrelku v labyrinte, ktorá očarí priaznivcov adrenalínu a akcie. Keďze hráte v uzavretej, peknej, novej hale, nemusíte sa báť zranenia, ani zašpinenia. Na rozdiel od paint ballu je laser tag bezbolestný a úplne bezpečný. Môžete tiež vyskúšať hru Laser Maze, pri ktorej zistíte, aké je to byť profesionálnym vykrádačom trezorov, alebo únikovú Escape room, ktorá sa odohráva v prostredí učitelského kabinetu. Dostanete sa z neho, ak vylúštite všetky hádanky a úlohy, ktoré sú pre Vás pripravené. Laser aréna je ďalšou z atrakcií, ktoré si môžte užiť aj v prípade nepriaznivého počasia. Laser aréna sa nachádza v Liptovskom Mikuláši.

GameRoom liptovsky mikulas

GameRoom

Game Room - Liptovský Mikuláš je veselo ladený bare kde sa každý dobre zabaví a nasýti. Buď si posedíte pri dobrom pive, miešanom drinku či milkshaku, pochutnáte si na pizzi, burgri, alebo si overíte svoje zručnosti v biliarde, icehokeji alebo basketbale, výber je len na vás. Zárukou, že nuda nehrozí je 50 rôznych zábavných strojov! Game Room 66 nájdete na 1. poschodí reštaurácie Route 66 Bar & Restaurant.

GameRoom liptovsky mikulas

Rybáreň Na háku

Rybáreň NA HÁKU v Liptovskej Sielnici Vás na prvý pohľad zaujme štýlovou drevenou stavbou, detským ihriskom v tvare lode a rybníkom s priezračnou horskou vodou plnou pstruhov. Ideálne miesto pre rodiny s deťmi a pre všetkých, ktorí sa chcú odpútať od starostí všedných dní, dopriať deťom netradičný zážitok a v neposlednom rade si pochutnať na rybích špecialitách a skvelom vínku. Každý návštevník má možnosť vlastnoručne uloviť si svoju rybku.

rybaren na haku liptovska mara

Termálny prameň Kalameny

Termálny prameň v Kalamenoch sa nachádza pri obci Lúčky a vznikol vrtom z roku 2000. Voda prúdiaca z hlbín má 33 stupňov celzia, čo umožňuje pohodlné kúpanie i v chladnom zimnom období. Okrem toho k atraktivite prispieva bezplatný vstup a pekné okolie umelo vybudovaného jazierka z lomového kameňa a dno pokrité vrstvou guľatého štrku. Prameň je prístupný celoročne.

termalny pramen kalameny kupanie liptov

Kaďa - Liptovský Ján

Liečivá minerálna voda sa nachádza na konci obce Liptovský Ján v prírodnom kúpeľnom prameni, ktorý miestni obyvatelia nazývajú „Kaďa“. Táto voda je mineralizovaná, hydrouhličitanovo-síranová, silne uhličitá, vápenato-horečnatá, hypotonická. Má dokázateľne liečivé účinky pri reumatických chorobách, ochoreniach ženských orgánov, kožných ochoreniach, chorobách pohybového ústrojenstva.

termalny pramen kada liptovsky jan kupanie

Svätojánska rozhľadňa

Turistická rozhľadňa nad obcou Liptovský Ján ponúka výhľad na celú obec a široké okolie. Nachádza sa v lokalite Stráne nad cintorínom pod vrchom Kameničná. Dostanete sa k nej priamo z areálu termálneho prameňa Teplica. K rozhľadni vedie upravený chodník, ktorý začína z cesty v blízkosti cintorína. Rozhľadňa je celodrevená, svojim tvarom a použitými materiálmi vychádza z tradičnej slovenskej architektúry. Výška rozhľadne je 10,475 m. Svätojánska rozhľadňa sa nachádza vo výške približne 700 m.n.m.

Svätojánska rozhľadňa Liptovský Ján
AquaparkyLyžovanieJaskyneTuristikaReštaurácie
Shares:
logo nas partner
logo nas partner fline
logo nas partner
logo bankomatove karty
Top Top