Rekreačné chalupy

Ubytovanie v pokojnom prostredí len 2,5 km od celoročného termálneho kúpaliska AQUAPARK TATRALANDIA.

Chcem vedieť viac
kupacia drevena kada ubytovanie liptov Kúpacia kaďa + 50 €
Samostatné chalupy Apartmánová chalupa
Online Rezervácia

JaskyneUbytovanie - Chalupy Liptov

Demänovská ľadová jaskyňa

Demänovská ľadová jaskyňa predstavuje severnú časť svetoznámych Demänovských jaskýň v Nízkych Tatrách v Demänovskej doline. Objavená bola už v roku 1299, je jedna z najstarších známych jaskýň v Európe. Pozoruhodná je výskytom trvalej ľadovej výplne, bizarnými a mohutnými tvarmi podzemných priestorov, vzácnou jaskynnou faunou, ako aj bohatou históriou. Nachádza sa v brale Bašta nad Kamennou chatou. Z 1 900 m je sprístupnených verejnosti 680 m.

liptov Demänovská ľadová jaskyňa

Demänovská jaskyňa slobody

Demänovská jaskyňa slobody je krasová jaskyňa v Nízkych Tatrách v Demänovskej doline, jedna z Demänovských jaskýň. Objavená bola v roku 1921 a je najnavštevovanejšou sprístupnenou jaskyňou na Slovensku. Demänovská jaskyňa slobody, ktorá dlhé roky očaruje návštevníkov bohatou sintrovou výplňou rozličných farieb, tajuplným podzemným tokom Demänovky i čarokrásnymi jazierkami.

liptov Demänovská jaskyňa slobody

Važecká jaskyňa

Važecká jaskyňa je jedna z najznámejších jaskýň na severnom Slovensku v Liptovskej kotline pri Važci. Nachádza sa v doline Bieleho Váhu na severnom okraji Nízkych Tatier v pohorí Kozie chrbty, pri okraji obce Važec, vo výške 784 m n. m. Jaskyňu objavil študent Ondrej Húska v roku 1922 a o šesť rokov ju provizórne sprístupnili. Važecká jaskyňa hoci dĺžkou patrí medzi kratšie sprístupnené jaskyne, známa je výskytom bohatej kvapľovej výzdoby, pozoruhodnými nálezmi kostí jaskynných medveďov, ako aj vzácnou jaskynnou faunou.

Važecká jaskyňa liptov

Stanišovská jaskyňa

Malá Stanišovská jaskyňa sa nachádza v Jánskej doline pri obci Liptovský Ján. Jej dĺžka je 871 m, hĺbka 28 metrov. Jaskyňa je sprístupnená pre verejnosť od 15. januára 2010 a sprístupnených je 410 metrov. Zaujímavosťou je, že jaskyňa je sprístupnená v pôvodnom stave, s minimom úprav a taktiež bez osvetlenia. Je jediná celoročne prístupná jaskyňa na Liptove otvorená každý deň.

Stanišovská jaskyňa jánska dolina
AquaparkyLyžovanieTuristikaAtrakcieReštaurácie
Shares:
logo nas partner
logo nas partner fline
logo nas partner
logo bankomatove karty
Top Top