Rekreačné chalupy

Ubytovanie v pokojnom prostredí len 2,5 km od celoročného termálneho kúpaliska AQUAPARK TATRALANDIA.

Chcem vedieť viac
kupacia drevena kada ubytovanie liptov Kúpacia kaďa + 50 €
Samostatné chalupy Apartmánová chalupa
Online Rezervácia

TuristikaUbytovanie - Chalupy Liptov

Žiarska dolina

Žiarska dolina je veľmi obľúbenou destináciou pre milovníkov turistiky v Západných tatrách. Dolinou prechádza modro-značený turistický chodník a asfaltová cesta v dĺžke 6km, ktorá končí na Žiarskej chate. Táto trasa je veľmi vhodná aj pre rodiny s deťmi, ktoré tento výstup zvládnu bez problémov. Zo Žiarskej chaty môžete ďalej pokračovať po značených chodnikoch na túry do Smutného sedla, Žiarskeho sedla, na Baranec, Plačlivé, Ostrý Roháč, Baníkov alebo Volovec. Ak si chcete cestu zo Žiarskej doliny dole na parkovisko urýchliť, môžte tak urobiť zjazdom na kolobežke, ktorú Vám zapožicajú na chate. Od roku 2012 je na zaciatku Žiarskej doline sprístupnená Medvedia štôlňa – jediné staré banské dielo na Liptove, kde si môžete prezrieť miesta, ktoré človek vyhĺbil v snahe získať blištivé zlato.

turistika liptov Žiarska dolina

Demänovská dolina

Demänovská dolina je najnavštevovanejšou dolinou Nízkych Tatier. Nachádza sa južne od Liptovského Mikuláša na severných svahoch Nízkych Tatier a je súčasťou Národného parku Nízke Tatry (NAPANT). Jej najznámejšími atrakciami sú Demänovské jaskyňe a lyžiarske stredisko Jasná. Jasná je vlastne najvyššie položenou časťou Demänovskej doliny. Turisti v tejto doline môžu absolvovať množstvo rôznych túr a výletov do Nizkych Tatier. Možeme Vám napríklad odporučiť výlet lanovkou na horu Chopok a odtiaľ pre náročnejšich turistov npr. hrebeňovú túru na Ďumbier. A nezabudnite ani na prechádzku po brehoch Vrbického plesa, ktoré tiež nájdete v Jasnej.

turistika Nízke Tatry Demänovská dolina

Prosiecka a Kvačianska dolina

Prosiecka dolina je zaslúžene súčasťou národnej prírodnej rezervácie Chočské vrchy.V spojení s neďalekou súbežne idúcou Kvačianskou dolinou – tvorí nádhernú turistickú trasu Prosiecka a Kvačianska dolina. Medzi najvačšie lákadlá patrí hneď pri vstupe do doliny tiesňava Vráta, neskôr je to vodopád a na konci rebríky vedúce po skalách v tiesňavách. Súčasťou trasy je aj náučný chodník SVORADOV ale aj dva vodné mlyny, ktoré sú technickou pamiatkou. Jeden z mlynov je dokonca plne funkčný. Počas túry narazíte aj na vyhliadkové plošiny ktoré dotvoria návštevníkom predpoklady pre nezabudnuteľný zážitok z celodennej túry krásnou prírodou.

turistika liptov Prosiecka a Kvačianska dolina

Čerenová skala

Čerenová skala sa nachádza v Chočských vrchoch za obcou Liptovská Anna. Nie je to veľmi výrazný kopec, ale na vrchole tejto stĺpovitej skaly je plošinka, z ktorej sa Vám naskytne nezabudnutelný a jeden z najkrajších výhľadov na okolity Liptov, priehradu Liptovská Mara a Nízke Tatry. Túra nie je časovo náročná – trvá cca 1 hodinu, kým vyjdete až hore na skalu. Zvládnete to aj s malými deťmi.

turistika Liptov Čerenová skala

Archeoskanzen Havránok

Archeologické múzeum Havránok nad priehradným múrom Liptovskej Mary. Nachádza sa 2 km južne od obce Bobrovník v okrese Liptovský Mikuláš. Leží na východnom úpätí vrchu Úložisko. Bolo tu objavené Keltské opevnenie osady Kotínov s druidskou svätyňou z 1. storočia p.n.l. V 12. až 15. storočí tu bola slovanská osada. Dnes v ňom môžete obdivovať zrekonštruované obytné stavby, obetisko, pec na vypaľovanie keramiky, a valy s bránou. Počas letnej sezóny sa Havránok stáva aj dejiskom kultúrnych podujatí ako sú šermiarske súboje, alebo ukážky keltských náboženských obradov a dobových remesiel.

turistika Liptov Archeoskanzen Havránok

Liptovský Hrad

Liptovský hrad je ruina hradu na Liptove, v blízkosti hraníc okresov Liptovský Mikuláš a Ružomberok. Zvyšky tohto hradu stoja na vrchu Sestrč nad obcami Kalameny a Bukovina. Hrad bol najvyššie položeným hradom na Slovensku a prvé zmienky o ňom sú z roku 1262. V 80tych rokoch 20eho storočia boli zrekonštruované jeho základy a tiež odkryté zvyšky dvoch cisterien, paláca a veží. Celý areál je verejne prístupný a vedie k nemu červeno-značkovaný turistický chodník Vlachy – Havránok – Bukovina – Sedlo pod Kráľovou, alebo žlto-značkovaný turistický chodník Kalameny – Sedlo pod Kráľovou a ďalej do sedla Poľana.

turistika Liptov Liptovský Hrad
Jánska dolina

Jánska dolina je jedna z najstarších prírodných rezervácii na Slovensku a zároveň jedna z najdlhších dolín Nízkych Tatier. Začína sa v kúpeľnej obci Liptovský Ján a nachádza sa v nej množstvo ponorov, vyvieračiek, prameňov minerálnych a termálnych vôd a jaskýň. K najznámejším jaskyniam patrí Stanišovská jaskyňa, Partizánska jaskyňa, Hlboká jaskyňa a iné. Dolinou vedú hodne navštevované turistické chodníky vedúce na vrchy Ohnište, Slemä a Krakova hoľa či k Chate M.R.Štefánika v Ďumbierskom sedle.

turistika Liptov Jánska dolina
AquaparkyLyžovanieJaskyneAtrakcieReštaurácie
Shares:
logo nas partner
logo nas partner fline
logo nas partner
logo bankomatove karty
Top Top